Prawdziwy prototyp Ubuntu Edge na zdjęciach!

Ubuntu Edge, czyli nowy projekt firmy Canonical wciąż jest obecny na portalu Indiegogo i zbiera fundusze na realizację.

Canonical potrzebuje 32 mln dolarów, by uruchomić produkcję. Zbiórka nie idzie najlepiej i do tej pory udało się uzyskać 10 mln dolarów, a to oznacza że za 8 dni, kiedy planowane jest zakończenie projektu, na koncie firmy będzie „jedyne” 13 mln dolarów.

Ponadto nikt do tej pory nie pokazywał prototypu Ubuntu Edge. To, co Canonical opublikował na stronie projektu, to jedynie rendery nowego telefonu z systemem Ubuntu. Okazuje się jednak, że prototypy Edge istnieją i jeden z nich został zaprezentowany podczas konferencji XDA DevCon w Miami.

Urządzenie jest zbudowane z materiałów wysokiej jakości, z metalową obudową unibody i wyświetlaczem o przekątnej ok. 4,7″. Jak twierdzi Canonical, to normalny telefon gdy trzymamy go w kieszeni i pełnoprawny komputer, gdy podłączymy do niego monitor, mysz i klawiaturę. Urządzenie wygląda na zdjęciach na niezbyt smukłe, ale oglądajcie – to może być jedyna okazja do bliższego przyjrzenia się Ubuntu Edge.

0
Źródło: XDA DevCon 2013
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.