Samsung rozpoczyna masową produkcję pamięci 3D V-NAND flash

Koreański gigant nie odpuszcza w dążeniu do zdominowania rynku urządzeń mobilnych. Właśnie uruchomił produkcję nowego rodzaju pamięci, która powinna w zauważalny sposób usprawnić urządzenia ją wykorzystujące.

Pierwsze układy 3D V-NAND mogą pomieścić 128 gigabajtów danych. Trójwymiarowa struktura wnętrza układu scalonego jest ponoć znacznie wydajniejsza od obecnie stosowanej dwuwymiarowej. Samsung twierdzi, że nowe pamięci będą umożliwiały zapis z dwukrotnie większą prędkością i z 10-krotnie większą stabilnością.

Technologia Samsunga pozwala na ułożenie nawet 24 warstw komórek pamięci, co w przyszłości ma pozwolić na tworzenie jeszcze pojemniejszych układów dla smartfonów i notebooków. Niestety, nie wiemy kiedy na rynku pojawią się pierwsze urządzenia z pamięcią 3D V-NAND flash, ale biorąc pod uwagę, że owa pamięć jest już produkowana, obstawiamy przyszły rok.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.