Sekunda w Internecie

W chwili gdy zacząłeś czytać to zdanie na Instagramie wrzucono ponad 6 tysięcy zdjęć, wykonano 35 tys. połączeń na Skypie, a na Dropbox wrzucono ponad 600 tys. plików.

W zeszłym miesiącu pokazywaliśmy Wam co dzieje się w Internecie w przeciągu jednej minuty. Ale jeśli statyczne infografiki nie dały Wam pełnego obrazu, teraz dzięki stronie onesecond.designly.com
możecie zobaczyć do jakich zadań wykorzystywana jest sieć w czasie rzeczywistym. Podczas pisania tego tekstu wyszukiwarki Google użyto ponad 13 milionów razy, a jeszcze więcej materiałów wideo wrzucono na YouTube.

Zobaczcie w jakim tempie rozwija się dziś Internet – w końcu wszystkie te treści to tak naprawdę jedna wielka baza danych. A pomyśleć, że zaledwie 20 lat temu istniało tylko 130 witryn internetowych,a o takich wynalazkach jak Facebook czy Google nikt nawet nie marzył.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.