Sieć TOR nielegalna w Rosji

Rosyjska służba bezpieczeństwa FSB, wspierana przez rosyjską Ligę Bezpiecznego Internetu przygotuje ustawę, na mocy której sieć Tor ma zostać zablokowana w Rosji,

Decyzja została ogłoszona przez Aleksandra Borotnikowa, dyrektora FSB na tegorocznym spotkaniu Narodowego Komitetu do walki z terroryzmem.

Uzasadniając swoją decyzję, Borotnikow mówi, że sieć Tor wykorzystywana jest w dużej mierze przez pedofilów, handlarzy bronią, dealerów narkotykowych i sprzedawców kradzionych kart kredytowych.

Działania FSB w pełni popiera Liga Bezpiecznego Internetu, organizacja ta zrzesza kilku rosyjskich ISP. Przewodniczący LBI zaznacza jednak, że przed zablokowaniem sieci TOR, rosyjskie służby powinny zrobić wszystko, aby namierzyć i złapać wszystkich jej użytkowników, zajmujących się nielegalnymi działaniami.

My ciekawi jesteśmy jak Rosjanie poradzą sobie od strony technicznej. Sieć TOR jest bardzo odpornym organizmem, jeśli chodzi o próby jej blokowania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.