Sony naśmiewa się z Microsoftu

Podczas targów Gamescon, Andrew House, jeden z dyrektorów Sony, nie omieszkał skrytykować firmę Microsoft za niespójną politykę dotyczącą zabezpieczeń DRM w grach na Xbox One.

Inni zmieniali swój przekaz i swoje stanowisko, a my pozostaliśmy stali w utrzymaniu owego przekazu, który jest uczciwy i zgodny z zapotrzebowaniem konsumentów. Pracowaliśmy nad tym, by zapewnić platformę, która jest potężna i wartościowa. Odzew, jaki słyszeliśmy, jest po prostu niesamowity — twierdził House podczas targów Gamescon.

W jego wypowiedzi widać wyraźną sugestię, że należy ufać platformie, która podejmuje od samego początku „właściwe decyzje”, zamiast zmieniać swoje zdanie. Jego wypowiedzi spotkały się z owacją publiczności.

Microsoft proponował inny model licencjonowania gier, przypominający nieco ten stosowany przez platformę Steam, ale po stanowczym proteście graczy powrócił do klasycznego modelu.

0
Źródło: Geekwire
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.