Światełko w tunelu dla Ubuntu Edge

Ubuntu Edge, czyli smartfon z systemem operacyjnym Ubuntu powstanie tylko, jeżeli jego twórcy zbiorą 32 miliony dolarów. Po niemałym, początkowym entuzjazmie, tempo wpłat znacznie zmalało. Znalazł się jednak pierwszy inwestor.

Bloomberg LP, pierwszy duży sponsor Ubuntu Edge, postanowił wpłacić na konto Canonical 80 tysięcy dolarów. W zamian otrzyma sto smartfonów, szkolenia i wsparcie techniczne. Niestety, to nadal za mało. Datek od Bloomberga jest niezwykle hojny, ale w ostatnim tygodniu zebrano raptem milion dolarów.

Edge, niestety, może nigdy nie powstać. Nawet jeżeli kolejny inwestor wpłaciłby 10 milionów dolarów jeszcze dziś, Canonical ma wciąż raptem dwa tygodnie, by dozbierać kolejne 13,5 miliona.

Mimo wszystko, trzymamy kciuki. Smartfon Edge zapowiada się bardzo ciekawie i bardzo byśmy chcieli, by jednak zaistniał na rynku. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest pod tym adresem.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.