To już koniec Microsoft Points

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział rezygnacje z waluty Microsoft Points, za pomocą której można było dokonywać zakupów w usłudze Xbox Live. Zostaną one zastąpione lokalną walutą kraju, z którego pochodzi użytkownik. Dziś Microsoft potwierdził swoje plany i zdradził kiedy owa zmiana nastąpi.

Marc Whitten, jeden z dyrektorów działu Xboxa, potwierdził, że likwidacja Microsoft Points na rzecz lokalnej waluty odbędzie się z dniem, w którym system operacyjny Xboxa 360 zostanie zaktualizowany. Nie wiemy, kiedy nowy system się pojawi. Wiemy tylko, że zakupione Points nie przepadają, a będą automatycznie skonwertowane na złotówki (lub inną walutę, jeżeli pochodzisz z innego kraju).

Beta-testy nowego system trwają już od jakiegoś czasu. Jeżeli Microsoft utrzyma swój tradycyjny harmonogram, to nowy system powinien pojawić się we wrześniu.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.