To wideo Cię zahipnotyzuje

Luke Shepard potrzebował 17 tys.$, by przygotować projekt, który oczaruje wszystkich. Zafascynowany budynkami, które nocą przybierają bardziej surowe, nieco metafizyczne oblicze postanowił objechać Europę i pokazać reszcie świata dzieła ludzkich rąk w technice, w której się specjalizuje - fotografii poklatkowej.

NIGHTVISION from Luke Shepard on Vimeo.

O Kickstarterze piszemy zazwyczaj w kontekście nowych urządzeń, czy technologii, które potrzebują dofinansowania, by postawić pierwsze kroki na rynku. Jednak nie można zapominać, że serwis ten pomaga także zrealizować genialne projekty zwykłych ludzi, których brak pieniędzy blokuje przed rozwijaniem swojej pasji. Luke Shepard, młody Francuz lubujący się w filmach poklatkowych dzięki zainteresowaniu fundatorów mógł zrealizować ten oto przepiękny materiał wideo.

W hołdzie dla europejskiej architektury przez 3 miesiące obfotografował zabytki z 36 miast (m.in. Koloseum w Rzymie, Pałac Westminsterski, Oslo Opera House, Bramę Brandenburską). Dzięki tysiącom fotografii nocnych, wykonanych przy użyciu Canona 5D Mark III i zestawowi szerokokątnych obiektywów po pracochłonnej obróbce w Adobe Premier Pro i After Effects uzyskał wyjątkowy, ascetyczny i hipnotyzujący obraz architektury. Szkoda jedynie, że w swojej podróży nie udało mu się dotrzeć do Polski…

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.