Twórca Minecraft porzucił prace nad swoją kolejną grą

Markus Persson to założyciel studia Mojang i twórca gry, która spopularyzowała gatunek produkcji niezależnych. Chodzi oczywiście o Minecrafta. Po Minecrafcie, Persson zajął się tworzeniem kolejnej, "dużej" gry...

Gra miała nazywać się 0x10c i opowiadać o eksploracji najdalszych zakamarków kosmosu. Po hucznych zapowiedziach, na horyzoncie zaczęły pojawiać się problemy. Persson ogłosił w kwietniu, że wstrzymuje prace nad grą z powodu braku weny.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że prace nad 0x10c nie będą kontynuowane przez Notcha. Twórca gry powiedział, że jeśli ktoś ze studia Mojang zechce kontynuować prace nad grą, może to zrobić. Fani tytułu nie chcą pogodzić się, że gra na którą czekali nigdy się nie ukaże. Powstała już grupa na Reddicie, która planuje…. stworzyć swoją własną wersję 0x10c. Nazywać się będzie Project Trillek i ma być w pełni darmowym tytułem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.