Ubuntu Edge: sytuacja nie napawa optymizmem

W lipcu, za pomocą Indiegogo, firma Canonical ogłosiła zbiórkę pieniędzy na pierwszy smartfon z systemem Ubuntu. Potrzeba było 32 milionów dolarów. W trzy dni zebrano aż pięć! Wszystko zapowiadało sukces. Zaangażowanie entuzjastów jednak zmalało.

Zostało już dziewięć dni do końca zbiórki. Na chwilę obecną firmie Canonical udało się zebrać 9,6 miliona dolarów z wymaganych 32 milionów. Oznacza to, że teraz dziennie powinna się spodziewać wpłat wyższych niż dwa miliony dolarów. Zaczynamy wątpić w to, czy internauci są tak hojni i na tyle zainteresowanie smartfonem Ubuntu Edge. To szczególnie smutne, bowiem ów smartfon zapowiadał się bardzo obiecująco!

Canonical, póki co, nie komentuje sprawy. Cierpliwie czeka na koniec zbiórki. Kto wie, może trafi się jakiś wielki inwestor lub inny darczyńca? A może, tak po prostu, zainteresowanie Ubuntu Edge jest na tyle małe, że należy zwrócić wszystkim pieniądze i zrezygnować z projektu?

0
Źródło: canonical
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.