Valve chce zintegrować Blendera z platformą Steam

Valve od jakiegoś robi wszystko, żeby stać ulubionym przez graczy dystrybutorem i twórcą gier komputerowych. A wkrótce producentem sprzętu...

Dlatego też wpis Jana Petera Ewerta na liście dyskusyjnej BF-commiters, na której ludzie dyskutują o darmowym oprogramowaniu do modelowania 3D – Blenderze nie powinien nikogo dziwić.

Valve chce nawiązać współpracę z twórcami oprogramowania i zacząć udostępniać Blendera na swojej platformie Steam, która obecnie jest prawdopodobnie największym na świecie sklepem z cyfrowymi dystrybucjami gier.

Długoterminowym celem Valve jest zachęcenie ludzi do tworzenia w tym darmowym programie do modelowania dodatków, przedmiotów i modów do gier dostępnych na Steamie. Wyobraźcie sobie: odpalacie Blendera, w kilka godzin tworzycie absolutnie wspaniale wyglądający miecz do Skyrima i przy pomocy kilku kliknięć myszy publikujecie go na Steam Workshop. W kilka minut później miliony graczy mogą go pobrać i zacząć używać.

Źródło: blender.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.