Windows Phone 8 dalej może synchronizować się z Kontem Google

Wsparcie Google Sync dla Windows Phone 8 miało zakończyć się wczoraj. Google jednak zdecydował się dać Microsoftowi więcej czasu.

Google ogłosił, że nie będzie już utrzymywał protokołu ActiveSync do synchronizacji kontaktów i kalendarzy na Koncie Google. To problem dla użytkowników Windows Phone, bowiem system ten używa właśnie tego protokołu do obsługi owego Konta Google.

Google jednak postanowił dać Microsoftowi czas na implementację nowych protokołów. Zapowiedział, że ActiveSync dalej będzie dostępny dla Windows Phone 8 do 31 lipca, by Microsoft zdążył wydać aktualizację systemu. Ta, o oznaczeniu GDR2, wciąż nie jest dostępna. Google zdecydował się więc na kolejną zmianę terminu.

Użytkownicy Windows Phone 8 mogą dalej synchronizować swoje Konto Google dotychczasową metodą do 31 grudnia bieżącego roku. Do tego czasu aktualizacja GDR2 powinna być już zainstalowana na wszystkich smartfonach z Windows Phone 8 (ma się pojawić „za kilka tygodni”).

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.