ZTE Open dostępny na eBay za ok. 250 zł

ZTE Open to jeden z pierwszych smartfonów wykorzystujących system operacyjny Mozilla Firefox OS.

Wg portalu GigaOM pierwszy smartfon ZTE z Firefoksem trafił już do sprzedaży, jednak jest dostępny tylko w wybranych krajach. Mieszkańcy państw gdzie operatorzy nie oferują ZTE Open będą mogli zupełnie oficjalnie zakupić telefon przez… eBay.

Smartfon nie należy do najmocniejszych, ale należy pamiętać że Firefox OS został stworzony z myślą o nieco słabszych urządzeniach. ZTE Open ma 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 320×480 pikseli, procesor Cortex-A5 taktowany zegarem 1 GHz, układ graficzny Adreno 200 i aparat bez lampy błyskowej o rozdzielczości 3,15 MP.

Urządzenie będzie dostępne w USA w cenie 80 dolarów oraz w Wielkiej Brytanii w cenie 60 funtów. Z nieoficjalnych doniesień wiemy, że telefon powinno też zadebiutować w Polsce tuż po wakacjach, a już teraz u operatorów dostępny jest inny telefon z Firefox OS – Alcatel One Touch Fire.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.