„Przejęcie Lumii pomoże naszym partnerom”

Microsoft od teraz będzie produkował własne smartfony z Windows Phone. A co z partnerami, takimi jak Samsung, Huawei czy HTC, które również zainwestowały swój czas i pieniądze w ten system? "Wszystko będzie dobrze"...
HTC Windows Phone 8X

HTC Windows Phone 8X

Terry Myerson, szef działu systemów operacyjnych w Microsocie, twierdzi, że przejęcie smartfonów Lumia pomoże wszystkim zaangażowanym w Windows Phone. Zarówno Microsoftowi, jak i jego partnerom OEM.

Mamy ekscytujące pomysły, tak jak nasi partnerzy OEM. Nasi partnerzy wprowadzają do Windows innowacje, różnorodność i skalę. Zawsze jestem podekscytowany nowymi, pięknymi urządzeniami zaprojektowanymi przez naszych partnerów, które oni nieprzerwanie wprowadzają na rękę. Dzięki temu możemy wybierać w formach, wykończeniach i zastosowanych materiałach do produkcji tych urządzeń, które są dostępne w przeróżnych cenach. Te urządzenia posiadają innowacyjne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, systemy dźwiękowe, aparaty, ekrany wielodotykowe, kreatywne projekty zawiasów, nowe czujniki i inne nowinki sprzętowe, które zapewniają konsumentom wybór i wspaniałe doświadczenia — pisze Myerson na swoim blogu.

Warto pamiętać jednak o tym, że Nokia w świecie Windows Phone była potęgą. Teraz, jak powstał monolityczny twór odpowiedzialny za zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, inni producenci mogą poczuć się zniechęceni. Warto przypomnieć krytykę komputerów i tabletów Surface, a te przecież nie odniosły takiego sukcesu na rynku Windows, jaki odniosła Nokia na rynku Windows Phone. To, czy partnerzy OEM dalej będą zainteresowani współpracą z Microsoftem, się dopiero okaże.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.