Amazon przenosi do Polski centrum logistyczne

Strajk w jednym z niemieckich centr logistycznych Amazonu przyspieszył bardzo korzystną dla nas decyzję: Amazon przenosi je do naszego kraju i szuka chętnych do pracy!

Amazon posiada w Niemczech osiem centr logistycznych i dwa centra obsługi klienta. W jednym z tych pierwszych wybuchł trzydniowy strajk. Pracownicy domagali się zrównania ich płac z ogólnie przyjętymi w Niemczech stawkami w sektorze dystrybucji. Amazon nie zgodził się, twierdząc, że płace są zgodne z tymi przyjętymi w sektorze logistyki. Po czym znalazł dwa nowe miejsca, w którym chce otworzyć swoje centra logistyczne: w Czechach i w Polsce.

W sumie w obu krajach ma zostać otwartych pięć centr logistycznych. Dwa z nich w okolicach Wrocławia, jedno w Poznaniu. Będą one obsługiwały zaczną część zachodniej Europy.

W sumie Amazon planuje zatrudnić w Polsce sześć tysięcy stałych pracowników. W sezonie zatrudni jeszcze dziewięć tysięcy.

0
Źródło: puls biznesu
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.