Android Device Manager pozwoli ci zdalnie zmienić hasło w telefonie

Zgubiłeś swój telefon? Został skradziony? Chcesz zdalnie uruchomić dzwonek żeby go znaleźć, a jeżeli się nie uda – zdalnie usunąć dane?

Jeżeli miałeś telefon z Androidem – mógł być problem. Apple od dawna oferuje takie możliwości właścicielom iPhone’ów. Microsoft również zauważył problem i podobna funkcja była dostępna już w Windows Phone 7. Tymczasem Google dopiero w zeszłym miesiącu uruchomiło usługę Android Device Manager. Dzięki niej możemy zlokalizować telefon na mapie, a jeżeli stwierdzimy że został skradziony – możemy również całkowicie usunąć jego zawartość.

Dziś Google uzupełnia funkcjonalność nowej usługi. Teraz możemy nie tylko usunąć wszystkie dane, ale także zablokować telefon zmieniając zdalnie hasło, gdy wiemy że uda się go odzyskać. Funkcja powoli pojawia się u coraz większej liczby użytkowników. Aby skorzystać z Android Device Manager wystarczy zajrzeć pod ten adres.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.