Apple Maps traktuje pas startowy jako ulicę

To już kolejna, przezabawna usterka usługi nawigacyjnej firmy Apple. Tym razem okazuje się, że traktuje ona pasy startowe na lotnisku w Alasce jak typowe ulice.

Już dwóch kierowców chcąc dotrzeć do celu zostało przeprowadzonych przez mapy Apple’a dość… nietypową trasą. Na szczęście nie doszło do żadnego nieszczęścia, ponieważ obaj, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, trafili na teren lotniska we wczesnych godzinach porannych, kiedy żaden samolot nie szykował się do startu czy lądowania.

Obaj kierowcy używali iPhone’a jako nawigację, by ten doprowadził ich do terminalu na lotnisku Fairbanks International Airport. Władze lotniska postanowiły zabarykadować wjazd na pasy startowe, by kolejni kierowcy nie próbowali przedostać się do hali odlotów i przylotów przez pasy startowe.

Faktycznie, Apple Maps wyznaczyły najszybszą asfaltową drogę do celu. A że była ona przeznaczona nie dla samochodów, a dla samolotów? Oj tam, oj tam…

Apple, póki co, odmawia komentarza.

0
Źródło: ABCNews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.