Apple ostro o Nokii i Androidzie

Redakcja Bloomberga, z okazji premiery nowych iPhone'ów, przeprowadziła wywiad z Timem Cookiem i Jonym Ivem z Apple'a. Obaj panowie nie mają zbyt wiele szacunku do konkurencji.

Nowe iPhone’y faktycznie zapowiadają się naprawdę rewelacyjnie. Ale czy są absolutnie bezkonkurencyjne? Zdaniem dyrekcji Apple’a, inni producenci urządzeń mobilnych są daleko w tyle. Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple, uważa, że fragmentacja Androida (a zatem rozdrobnienie na wiele jego wersji) to „elementarny problem”, a spowodowana tym duża ilość starych wersji aplikacji w sklepie Google Play to bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Oberwało się również Nokii. –

Wydaje mi się, że Nokia powinna być przykładem dla wszystkich w branży. Trzeba cały czas wprowadzać innowacje. Nierobienie tego oznacza śmierć — stwierdził Tim Cook.

Zarówno Tim Cook, jak i Jony Ive, uważają, że Apple jest w swojej najwyższej formie, a konkurencja nieporadnie próbuje naśladować jego poczynania i dążyć do podobnego sukcesu. Biorąc pod uwagę wyniki finansowe firmy, owa buńczuczność nie jest do końca taka bezpodstawna…

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.