Bardzo bardzo bardzo kolorowe zdjęcia

Przestrzeń barw RGB składa się z trzech kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego; które zmieszane ze sobą stworzą ponad 16 milionów kolorów - dokładnie 16777216. Jak wyglądałyby obrazy złożone w całości z kompletnego spektrum barw RGB?

Na to pytanie chcieli uzyskać odpowiedź twórcy projektu nazwanego allRGB. Na ich stronie każdy może opublikować własne zdjęcie spełniające następujący warunek – pojedynczy piksel musi odpowiadać jednemu z 16 777 216 kolorów, przy czym żaden z nich nie może się powtórzyć. Do tej pory artyści pochwalili się 99 zdjęciami, wśród których znajdziecie abstrakcyjne kombinacje geometryczne, ujęcia portretowe lub krajobrazy. Najlepiej oglądać projekty w pełnej rozdzielczości na oficjalnej stronie projektu, ponieważ tylko w ten sposób będziecie w stanie dostrzec pojedyncze piksele (zdjęcia mogą się długo wczytywać – mają około 40 MB). Poniżej prezentujemy kilka miniaturek.

'Barcelona' fot. Allrgb.com

„Barcelona” fot. Allrgb.com
Powiększenie zdjęcia powyżej

Powiększenie zdjęcia powyżej
I jeszcze większe przybliżenie;)

I jeszcze większe przybliżenie;)

0
Źródło: Petapixel.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.