Bill Gates: Ctrl-Alt-Del, to była pomyłka

Założyciel Microsoftu w końcu przyznał, że logowanie do systemu przez naciśnięcie kombinacji klawiszy Ctrl-Alt-Del było niezbyt przemyślane.

Do wyznania doszło podczas rozmowy na uniwersytecie Harvard. Gates zaczął mówić o swoich początkach tworzenia Microsoftu i decyzji o znanej wszystkim kombinacji klawiszy. Pojawiała się ona we starszych wersjach systemu oraz w nowszych, zwłaszcza gdy korzystamy z komputera w sieci firmowej. Gates powiedział, że kombinacja została zaprojektowana tak, by zabezpieczyć użytkowników przed wyświetlaniem fałszywego okna logowania przez inne aplikacje.


„To była pomyłka” powiedział Gates ku uciesze zebranej widowni. „Mogliśmy stworzyć jeden przycisk na klawiaturze potrzebny do logowania, ale człowiek odpowiedzialny w IBM za projekt klawiatury nie zgodził się na takie rozwiązanie”. Za kombinację trzech przycisków odpowiada David Bradley i służyła ona początkowo tylko do restartowania komputera.

Funkcja jest obecna nawet w najnowszym Windows 8 i umożliwia użytkownikom zablokowanie komputera lub dostęp do menadżera zadań. Cały wywiad z założycielem Microsoftu znajdziecie poniżej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.