Co pozostało z Nokii?

Microsoft przejął dział urządzeń i usług, prawa do map i patenty od Nokii. W zamian ta otrzymała zastrzyk gotówki w formie 7,17 miliarda dolarów. Microsoft nie kupił jednak całej Nokii. Co więc zostało?

Należy pamiętać, że Microsoft nie kupił Nokii, a jedynie przejął kilka istotnych jej części składowych. Co więc pozostanie?

32 tysiące pracowników z zatrudnionych przez Nokię 56 tysięcy przejdzie pod władanie Microsoftu. Reszta zajmie się trzema pozostałymi działami, jakie są w posiadaniu Nokii.

Pierwszy z nich to NSN (Nokia Solutions and Networks), czyli dział zajmujący się sprzętem telekomunikacyjnym. Drugim jest należąca do Nokii firma Here, tworząca mapy i systemy nawigacyjne, która co prawda od teraz będzie współpracować z Microsoftem, ale nadal formalnie pozostanie we władaniu Nokii. Trzecim działem jest dział zajmujący się badaniami naukowymi nad łącznością, czujnikami, materiałami i technikami przetwarzania w chmurze.

Nokia, jak widać, będzie miała zupełnie inną twarz niż ta, do której się przyzwyczailiśmy. Z całą pewnością jednak nie znika z rynku.

Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.