Coder dla Raspberry Pi to świetne narzędzie od Google’a

Uwagę Google Creative Lab zwrócił ostatnio tani mini-komputer, o którym kochamy pisać. Chodzi tu oczywiście o Raspberry Pi. Zgadnijcie co Google stworzyło na mały, tani i dostępny dla każdego komputerek?

Pełnoprawne środowisko do tworzenia aplikacji i stron internetowych. Coder, to jego oficjalna nazwa to miniserwer + narzędzia programistyczne, które dostępne są oczywiście do pobrania za darmo. Środowisko kopiuje się na kartę SD, którą następnie montujemy w naszym Raspberry i po ok 10 minutach instalacji możemy zacząć tworzyć kolejny przełomowy serwis społecznościowy, czy co tam chcemy.

Coder według jego twórców to wszystko, czego potrzebujemy do pisania w HTML, CSS i Javascript. Wbudowany miniserwer pozwoli na błyskawiczne przetestowanie naszych pomysłow, a całość jest świetnym sposobem do nauki programowania webowego.

Codera można pobrać stąd: http://googlecreativelab.github.io/coder/

Źródło: github
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.