Dom aukcyjny zniknie z Diablo 3

Wśród wad najnowszej części Diablo, to właśnie dom aukcyjny pojawiał się jako najczęściej wymieniany błąd twórców. W zamierzeniu mający zapewnić bezpieczne transakcje między graczami handlującymi przedmiotami w grze, w praktyce skutecznie zabił właściwą zabawę.

Rok po premierze gry Blizzard przyznał, że dom aukcyjny okazał się chybionym pomysłem. Choć część graczy potrafiła się dzięki niemu nieźle wzbogacić, rzesze oddanych marce fanów nie mogły znieść jego istnienia. W końcu to właśnie szansa na znalezienie w grze wartościowego przedmiotu stanowiła nieodłączną część zabawy. Kupowanie go na aukcjach za prawdziwe pieniądze było niczym wprowadzenie mikropłatności.

Konsolowa wersja Diablo 3 wydana 3 września tego roku została pozbawiona dostępu do domu aukcyjnego. Dziś dowiedzieliśmy się, że opcja ta zniknie także dla wersji pecetowej od 18 marca 2014r. Dlaczego dopiero wtedy? Ponieważ Blizzard zamierza wprowadzić w tym czasie dodatek Reaper of Souls, z którym dodana zostanie aktualizacja systemu łupów. Nowy system sprawi, że z wrogów wypadnie mniej łupów, ale za to będą one bardziej wyjątkowe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.