Drugi udany lot Virgin Galactic SpaceShipTwo

Tak się jakoś złożyło, że sobota będzie na naszym portalu mocno kosmiczna. A zaczynamy od Richarda Bransona i jego pomysłu na kosmiczny biznes...

Pierwszy poważny lot odbył się w kwietniu – SpaceShipTwo osiągnął wtedy prędkość podróżną 1,2 Macha i wysokość ok. 17 kilometrów. W drugim locie, który odbył się w centrum kosmicznym w Kaliforni, oba rezultaty zostały poprawione. Osiągnięto prędkość 1,4 Macha oraz pułap ponad 21 kilometrów. Warto dodać, że do wysokości ok. 12 kilometrów statek nie poruszał się samodzielnie, lecz był wynoszony przez specjalnie skonstruowany samolot WhiteKnightTwo.

Piloci SpaceShipTwo –

Mark Stucky i Clint Nichols – po raz pierwszy przetestowali też specjalny system pochylania skrzydeł podczas lotu powrotnego.

Jak twierdzi Richard Branson, dokonana i zakończona sukcesem próba oznacza, że firma terminowo realizuje plan uruchomienia kosmicznych lotów komercyjnych. Mają się one rozpocząć już w 2014 roku.

0
Źródło: Youtube.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.