Dyrektor Lenovo dostał 3 mln premii, odda ją pracownikom

Jak twierdzi agencja Bloomberg, Yang Yuanqing całą swoją premię ma podzielić między niemal 10 tysięcy pracowników.

Kiedy za dobre wyniki masz dostać premię w wysokości 3 milionów dolarów, to zaczynasz myśleć o nowym jachcie, który sobie sprawisz, albo o nowym Lamborghini, które zasili twój garaż. Ale dyrektor firmy Lenovo, Yang

Yuanqing, pomyślał, że podzieli się swoją premią ze wszystkimi swoimi szeregowymi pracownikami (z wyłączeniem funkcji dyrektorskich, menadżerskich itp.). Takowych chiński producent zatrudnia około 10 tysięcy, co oznacza, że każdy z nich otrzyma około 325 dolarów premii. Może się to wydawać niewiele, ale to mniej więcej tyle, ile szeregowy pracownik w Chinach zarabia przez cały miesiąc.

To nie pierwsza akcja tego typu dyrektora Lenovo. Yuanqing w zeszłym roku uzyskał przychód w wysokości 14,5 mln dolarów, z czego 3 mln rozdał swoim pracownikom.

Oczywiście zabieg ten ma też inny wymiar – motywacyjny. Każdy z pracowników poczuje się doceniony, co prawdopodobnie przełoży się na efektywność w pracy.

Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.