Extreme Pro CFast 2.0 to najszybsza karta pamięci na świecie

Rok temu, stowarzyszenie CompatFlash opublikowało specyfikację CFast 2.0. Dzisiaj SanDisk może pochwalić się wyprodukowaniem najszybszej karty tego typu.

Zresztą, parametry mówią same za siebie: maksymalna prędkość odczytywania danych to 450MB/s, zapisywanie ich odbywa się nieco wolniej: 350 MB/s.

Szybkość to nie jedyna zaleta gadżetu od Sandiska. Karta jest w miarę odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie posiada żadnych wystających pinów, a do tego każdy kto zdecyduje się na jej zakup, dzięki unikalnemu numerowi seryjnemu może zarejestrować swój egzemplarz na stronie firmy Sandisk i liczyć na fachową pomoc techniczną.

Niestety, jak na razie jedynym sprzętem, który współpracuje z Extreme Pro CFast 2.0 jest, a raczej będzie kamera Arri Amira, którą dopiero co zapowiedziano.

Tak czy inaczej kręcenie filmów w rozdzielczości 4K w przeciągu kilku następnych miesięcy będzie trochę bardziej wygodne niż dotychczas.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.