Gmail dla Androida już wkrótce zasypie nas reklamami

Kilka miesięcy temu Google zaczęło eksperymentować z umieszczaniem wiadomości reklamowych w zakładce "Promocje" w webowej wersji Gmaila, udowadniając nam, że nie uciekniemy przed spamem. Wygląda na to, że kolejne eksperymenty z reklamami zaplanowane są dla Androida.

Serwis Android Police przeanalizował źródła najnowszej wersji oficjalnej aplikacji Gmail dla Androida. W źródłach znaleziono liczne odniesienia do mechanizmu wyświetlania reklam. Jak na razie Google nie skomentowało tego odkrycia, zostawiając tym samym otwarte pole dla spekulacji…

A spekulacje prezentują się następująco. Algorytm wyświetlania spersonalizowanych treści reklamowych od Google’a, w połączeniu z mechanizmami ich wyświetlania to dla większości użytkowników Androida nic dobrego i szerokie pole do popisu dla Microsoftu. Przypomnijmy, że twórcy Windows Phone ostatnio wyśmiewali zakładkę „Promocje” w webowej wersji Gmaila, nazywając ją po prostu „Gspamem”. Jeśli Google zdecyduje się uruchomić machinę do wyświetlania reklam na Androidzie, jesteśmy prawie pewni, że Microsoft ruszy z nową kampanią reklamową naśmiewającą się z Androida i przekonującą ludzi do Windows Phone.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.