IllumiRoom: rewolucja w graniu, której nie będzie

Gdy Microsoft na początku tego roku zaprezentował technologię IllumiRoom, która w połączeniu z Kinectem miała zwiększyć doznania graczy wszyscy byli tym pomysłem oczarowani. Niestety dziś firma oświadczyła, że to rozwiązanie nigdy nie trafi do sprzedaży.

Zaledwie w zeszłym miesiącu pisaliśmy o tym, że Microsoft złożył już wniosek patentowy dotyczący technologii IllumiRoom. Wydawać by się zatem mogło, że firma poważnie myśli już o jej komercyjnym zastosowaniu. Niestety Albert Penello, dyrektor do spraw planowania produktów dotyczących konsoli nowej generacji ujawnił, że IllumiRoom pozostanie raczej na zawsze w sferze badań:

Nie spodziewałbym się tego, że technologia trafi do sprzedaży. Wszystko fajnie, gdy jesteś w laboratorium Microsoftu i dysponujesz jego pieniędzmi pracując nad takimi technologiami jak powyższa, ale z perspektywy przeciętnego użytkownika byłby to koszt tysięcy dolarów.”

Wygląda więc na to, że nadchodząca generacja konsol nie otrzyma niezwykłego wsparcia rozszerzonej rzeczywistości. Wszystko jednak z czasem tanieje i być może kiedyś Microsoft wróci do tego pomysłu.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.