IMAP w końcu trafia do Outlooka

Minął rok od nieśmiałej zapowiedzi Microsoftu dotyczącej wprowadzenia obsługi protokołu IMAP do poczty Outlook. W końcu się doczekaliśmy. Tylko... czemu tak późno?

Microsoft dalej twierdzi, że udostępniany przez niego w Outlooku protokół EAS jest lepszy od IMAP-a. Biorąc jednak pod uwagę popularność tego drugiego, szczególnie wśród aplikacji dla systemu OS X, w końcu zdecydowano się wprowadzić jego obsługę.

IMAP to jednak nie tylko możliwość skorzystania z większej ilości aplikacji pocztowych. To również możliwość tworzenia rozszerzeń dla samej usługi. Microsoft zapowiedział już kilka przykładowych, stworzonych przez firmy trzecie.

TripIt potrafi odnajdywać w naszej skrzynce pocztowej korespondencje dotyczącą podróży i importować ją do siebie. Usługi zakupowe Sift, Slice i motley*bunch również zapowiedziały odpowiednie aplikacje. Outlook będzie współpracował też z Unroll.me (porządkowanie newsletterów) i OtherInbox (możliwość bardziej rozbudowanego zarządzania skrzynką odbiorczą).

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.