Kabutom:17-tonowy robot w kształcie chrząszcza

Myślicie, że gigantyczne roboty, jakie widzieliśmy ostatnio w filmie "Pacific Rim" to czysta abstrakcja? Skoro jeden Japończyk potrafił złożyć poniższe cudo, to do czego byłaby zdolna cała korporacja? ;)

Hitoshi Takahashi to japoński inżynier, który jest odpowiedzialny za stworzenie Kabutoma. Wzorowany na rogatym chrząszczu robot o wymiarach 11m x 9,5m x 3,6m waży 17 ton i może zabrać ze sobą 6 dorosłych osób. Choć porusza się on z prędkością zaledwie 4 km na godzinę to jego konstrukcja robi wrażenie. Nie tylko dlatego, że jest to jeden z największych robotów na świecie, ale głównie z uwagi na fakt, że Takahashi konstruował go samodzielnie przez 11 lat, z części, które miał pod ręką!

„Kiedy powiedziałem żonie, że chcę skonstruować jeżdżącego robota w kształcie chrząszcza odparła: ‚Świetnie, mógłbyś na nim jeździć i przy okazji wyrzucić śmieci'” – powiedział inżynier.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.