Mapy Here trafią do… samochodów!

Do samochodów trafia coraz więcej rozwiązań elektronicznych. Producenci, póki co, nie nazywają ich na szczęście smart-cars, ale śmiało integrują w nich systemy nawigacyjne czy odtwarzacze multimedialne. Nokia chce na tym wszystkim nieco zarobić.

Nokia zaprezentowała Here Auto, czyli system nawigacyjny przeznaczony dla producentów samochodów. Będzie on pozwalał producentom na przeróżne modyfikacje, tak, by każdy z nich mógł się wyróżnić z tłumu własnymi, dodatkowymi funkcjami.

Mapy Here Auto nie będą wymagały podłączenia do Internetu, aczkolwiek niektóre funkcje, takie jak aktualizacje map na żywo czy ostrzeganie o korkach, nie będą wtedy dostępne. Here Auto mają się też w pełni synchronizować ze „zwykłymi” mapami Here, co oznacza, że jeżeli użytkownik doda jakąś trasę do ulubionych, Here Auto również będzie o tym wiedział.

Nie wiemy czy i którzy producenci samochodów zdecydowali się na współpracę z Nokią.

Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.