Microsoft powoli odpuszcza sobie Windows Phone 7

Windows Phone 7 będzie aktualizowany jeszcze przez rok. Ale niektóre aplikacje dla niego już niekoniecznie. Skype właśnie ogłosił, że nie zamierza już rozwijać swojego komunikatora na ten system.

Należąca do Microsoftu firma Skype ogłosiła, że już nie zamierza wprowadzać nowych funkcji do swojego komunikatora w wersji dla Windows Phone 7. Oświadczyła, że chce się skupić na systemie Windows Phone 8.

To bardzo niemiła wiadomość dla posiadaczy smartfonów z tym systemem. Przypominamy, że ostatni flagowy model (Lumia 900) z Windows Phone 7 pojawił się na rynku raptem rok temu, a więc względnie niedawno. I tak jak sam system dalej będzie aktualizowany, tak wieści, że jedna z najważniejszych aplikacji dla niego już nie, na pewno nie spotka się z entuzjazmem, nawet jeżeli, jak twierdzi Skype, „użytkowników smartfonów z Windows Phone 8 jest nieporównywalnie więcej”…

0
Źródło: Skype
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.