Najdroższa gra w historii zwróciła się w mniej niż dobę

Grand Theft Auto V, mimo iż kosztowało astronomiczne pieniądze, już zapewniło jego twórcom niemałą fortunę. Z tytułu sprzedaży tej gry na ich konto wpłynęło, w 24 godziny, aż 800 milionów dolarów.

Gra miała swoją premierę, póki co, wyłącznie na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych, a już zapewniła jej twórcom 800 milionów dolarów przychodu. To najbardziej udana premiera w historii Rockstar Games, czyli twórców gry Grand Theft Auto V.

To szczególnie istotne, bowiem łączny budżet na stworzenie tej gry i kampanię marketingową to aż 267 milionów dolarów. Grand Theft Auto V jest tym samym najdroższą produkcją w całej historii gier wideo.

Gra ukazała się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Ich twórcy, Sony i Microsoft, pobierają opłaty licencyjne od wydawcy od każdej sprzedanej gry. Nie tylko Rockstar Games się cieszy z sukcesu tej gry…

0
Źródło: Take 2 Interactive
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.