NASA założyła oficjalne konto na Instagramie

Wyjątkowe zdjęcia satelitarne NASA można bez problemu znaleźć w sieci. Od teraz łatwiej jednak będzie je śledzić przy użyciu Instagrama.
fot. NASA (instagram.com)

fot. NASA (instagram.com)

6 września tego roku NASA dołączyła do społecznościowego serwisu zrzeszającego miłośników zdjęć. Jak na razie na instagramowym profilu instytucji znajdziemy zaledwie 9 fotografii, ale każda z nich opatrzona jest szczegółowym opisem wydarzenia. Oprócz walorów artystycznych konto spełnia zatem także aspekty edukacyjne.

„Nieustannie poszerzamy nasze portfolio jeśli chodzi o media społecznościowe, by zapewnić ludziom narzędzia, które najlepiej opowiedzą historię eksploracji i odkryć w NASA” – powiedział Lauren Worley, sekretarz prasowy NASA. – „Instagram zrzesza ludzi spragnionych nowych i ekscytujących zdjęć. Wierzymy, że posiadamy jedne z najbardziej wciągających obrazów z i poza naszej planety. Nie możemy się doczekać, by podzielić się nimi z użytkownikami Instagrama”.

Każdy kto interesuje się kosmiczną fotografią może dołączyć do grona pozostałych osób śledzących profil NASA. Na tę chwilę jest ich już ponad 92 tys.

0
Źródło: Petapixel.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.