Nie wiadomo kiedy Gaikai zadziała na europejskich PS4

Gdy Sony w zeszłym roku zakupiło Gaikai padły piękne słowa o przyszłości grania w chmurze. PS4 choć docelowo nie będzie kompatybilne wstecz, dzięki Gaikai ma mieć możliwość odtwarzania gier z PS3 i Vity. Niestety wygląda na to, że nie prędko się tego doczekamy.

Gaikai to jedna z wiodących platform oferujących użytkownikom granie w chmurze. Dzięki wykorzystaniu zdalnych serwerów użytkownik może zagrać w najnowsze tytuły nawet na starym sprzęcie – wystarczy szybkie i stabilne łącze internetowe. Dostęp do platformy z poziomu PS4 ma być jedną z większych zalet konsoli Sony.

Amerykańscy gracze według obietnic Sony będą cieszyli się Gaikai już w przyszłym roku. Niestety do Europy usługa może nie trafić tak szybko. Sony wzbrania się przed podaniem choćby przybliżonej daty premiery tłumacząc się zbyt słabą infrastrukturą łączy internetowych w Europie.

„Mamy już plan, ale na naszej drodze do celu wciąż jest kilka problemów, które najpierw musimy wyeliminować” – tłumaczy szef europejskiego oddziału Sony.

0
Źródło: CVG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.