Nismo: smartwatch od… Nissana

Inteligentne zegarki to najświeższy trend w branży. Zanim czołowi producenci wypuszczą na rynek swoje cudeńka, to dobra szansa także dla innych koncernów, by trafić w potrzeby swoich klientów. Skoro Samsung może, dlaczego i nie Nissan?
Nismo

Nismo Watch został zaprojektowany głównie z myślą o fanach sportowych aut produkowanych oczywiście przez Nissana. Gadżet miałby nie tyle stanowić połączenie zegarka ze smartfonem, co raczej zostać swoistym łącznikiem między kierowcą, a samochodem.

Smartwatch będzie monitorował efektywność pojazdu (średnia prędkość, zużycie paliwa, inne osiągi) łącząc się z autem za pomocą Bluetooth’a. Oprócz tego zegarek będzie wyposażony w monitor pracy serca kontrolujący puls kierowcy. Urządzenie powiadomi nas też o otrzymaniu wiadomości z portali społecznościowych. Nismo wyposażony będzie w litową baterię, ładowaną przy pomocy portu microUSB. Przy normalnym użytkowaniu pojemność akumulatorka powinna wystarczyć na 7 dni.

Japoński koncern samochodowy zaprezentuje prototypową wersję swojego zegarka na najbliższych targach Frankfurt Motor Show. Nie wiadomo jeszcze kiedy ani w jakiej cenie Nismo trafi do sprzedaży.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.