Nokia Lumia 1520 uchwycona na kolejnym zdjęciu

Nie jest to pierwsza informacja o Lumii 1520, o której wiemy już całkiem dużo. Jednak teraz wyjątkowo dobrze możemy przyjrzeć się jak wygląda ekran nowego telefonu.

W zasadzie nie jest to już telefon, a coś, co wielu nazywa phabletem. Telefon zasłużył sobie na to miano z powodu ekranu, który ma przekątną 5,9″ i rozdzielczość 1080p. To dosyć istotne, bo sugeruje że Lumia 1520 będzie działała pod kontrolą kolejnej wersji Windows Phone. System w obecnej wersji obsługuje jedynie wyświetlacze 720p.

Z racji większej rozdzielczości ekranu i większej przekątnej, Microsoft zdecydował się zwiększyć obszar pulpitu z kafelkami. Dotąd mieścił on 4 małe ikony, a Lumia 1520 będzie mogła zmieścić ich aż 6. Telefon ze zdjęcia jest jednak prototypem, tak przynajmniej sugeruje napis proto.nokia.com poniżej przycisku menu.

Pozostałe parametry nowej Lumii o których mówi się nieoficjalnie, są niemniej imponujące. To 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800 (taktowany zegarem 2,2 lub 2,3 GHz) oraz aparat o rozdzielczości 20 MP.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.