Nova: bezprzewodowa lampa błyskowa do iPhone’a

Aparaty fotograficzne w smartfonach stają się coraz lepsze, ale wciąż nie radzą sobie dobrze w gorzej doświetlonych sceneriach. Niewielkie, wbudowane lampy błyskowe dają ostre światło, które zazwyczaj psuje cały nastrój zdjęcia. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku stają się zewnętrzne lampy błyskowe.
Jednym z nowych propozycji dla amatorów smartfonowej fotografii jest Nova, której udało się właśnie osiągnąć wymagany próg funduszy na Kickstarterze. Nova współpracuje z iPhonem przy pomocy Bluetooth’a – jej zasięg ma w przybliżeniu około 6 metrów. Lampa składa się z 40 mniejszych punktów światła, rozproszonych za białym panelem, dzięki któremu światło wyjściowe nie jest tak oślepiające jak standardowy flash w telefonie i nie zostawia ostrych cieni na twarzach ludzi. W porównaniu do konkurencyjnych produktów Nova jest płaska i na tyle mała, by zmieścić się bez problemu w przegródkach portfela, dzięki czemu zawsze będziemy mieć ją przy sobie.

Dzięki bezpłatnej aplikacji będziemy mogli także ustawić indywidualne parametry oświetlenia – jego barwę czy jasność. Litowo-jonowa bateria powinna wystarczyć na 150 błysków lub 4 tygodnie w trybie standby. Lampy można też używać w trybie ciągłego światła, jednak twórcy ostrzegają, że ten tryb znacznie skraca czas pracy urządzenia – w zależności od jasności światła od 2 do 30 minut.

Na razie Nova działa jedynie z iPhone’ami, ale twórcy już pracują nad integracją ze smarfonami opartymi na Androidzie 4.3 i 4.4. Lampę można kupić przy pomocy serwisu Kickstarter – najtańsza wersja kosztuje 54$. Do pierwszych klientów Nova dotrze w lutym przyszłego roku.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.