Playstation 4 będzie sprzedawane poniżej kosztów produkcji

Menedżer japońskiego oddziału Sony - Masayasu Ito w rozmowie z Eurogamerem nie chciał potwierdzić nieoficjalnych informacji o tym, że Sony straci ok. 60$ na każdym Playstation 4. Przyznał jednak, że konsole sprzedawane będą ze stratą.

Ito powiedział jednak, że według szacunków Sony, Playstation 4 zarobi na siebie szybciej niż poprzednia generacja. Wystarczy, że gracze kupią kilka gier (Ito nie chciał powiedzieć po ilu koszty produkcji konsoli się zwrócą) na konsolę i zdecydują się na subskrypcję PlayStation Plus.

Są to jak najbardziej realne założenia. Subskrypcja PS+ jest świetną ofertą, a gry… no cóż, jeśli ktoś nie planuje kupować gier, to prawdopodobnie nie kupi też konsoli (no chyba, że mówimy tu np o wojsku)

Konsola Sony ma być o ok. 100$ tańsza od Xboksa One, a do konsoli Microsoftu dołączony będzie również kontroler ruchowy Kinect – wygląda na to, że obaj producenci sprzedawać będą swój sprzęt poniżej kosztów produkcji.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.