Procesor dla iPhone 6 nie będzie już produkowany przez Samsunga!

Procesy sądowe między Apple a Samsungiem to sprawa o której piszemy od lat. Co chwila jedna firma oskarża drugą o podciąganie pomysłów.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że procesory dla smartfonów iPhone produkuje właśnie Samsung. Jak się domyślacie taka sytuacja nie do końca jest na rękę firmie Apple. Choć producent się tym głośno nie chwali, serwis ChipWorks odkrył, że nawet najnowszy układ z modelu 5S – A7, wciąż produkowany jest przez Samsunga.

Tymczasem

The Korea Economic Daily

donosi, że produkcją układów kolejnej generacji – Apple A8 – zajmie się już Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Nie w całości, ale przejmie 70-80% produkcji, zaś reszta zostanie u Samsunga.

TSMC to obecnie największy producent układów scalonych. Wytwarza m.in. dla firm Qualcomm, Nvidia, AMD, Broadcom, Marvell, Conexant, Allwinner oraz VIA. Ponadto TSMC w ostatnim kwartale w kwocie sprzedaży prześcignął również dotychczasowego lidera – firmę Intel.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.