Sprzedaż tabletów przerośnie sprzedaż PC jeszcze w tym roku!

Tablety to rodzaj komputerów, które do czasu premiery iPada, w żaden sposób nie zagrażały sprzedaży komputerów.

Z racji, że pierwszy iPad zadebiutował nieco ponad 3 lata temu, trzeba przyznać że tablety narobiły bardzo dużo zamieszania. Urządzenia mobilne były jeszcze do niedawna zupełnie nieobecne w statystykach przeglądania stron internetowych, ale z kwartału na kwartał liczba użytkowników rośnie w imponującym tempie. Teraz wiemy, że ten proces przyspieszy jeszcze bardziej, bo IDC przewiduje, że sprzedaż tabletów przebije sprzedaż komputerów PC jeszcze do końca 2013 roku.

Wtedy właśnie dostawy komputerów PC mają wynieść ok. 83,1 mln sztuk, podczas gdy tabletów – 84,1 mln. Poprzednie kwartały były jednak bardziej korzystne dla komputerów (w tym notebooków), jednak kolejny rok już w całości ma należeć do tabletów. IDC zaznacza, że sprzedaż tabletów nie generują urządzenia pokroju pierwszego iPada, z dużym, niemal 10-calowym ekranem. Głównym motorem napędowym są niewielkie urządzenia z ekranami o przekątnej 7-8 cali.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.