Windows XP traci, Windows 8 zyskuje

Microsoft dąży do tego, by 8 kwietnia 2014 roku, w dniu zakończenia wsparcia dla Windows XP, system ten miał nie więcej niż 10 procent rynku. Cel ten wygląda coraz realniej, bowiem poczciwy "Ikspek" stracił trzy procent w ubiegłym miesiącu.

Windows XP jest obecnie drugim najchętniej wykorzystywanym systemem operacyjnym na świecie, kontrolując 33,66 procent rynku (w poprzednim miesiącu 37,19 proc.). Takiego spadku popularności ów system nie odnotował już od dawna.

Jak nietrudno się domyślić, najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie jest Windows 7 (45,63 proc. rynku, 44,49 w ubiegłym miesiącu). Na trzecim miejscu znajduje się Windows 8 (7,41 procent rynku, w ubiegłym miesiącu 5,4 procent), który odnotował największy wzrost w swojej historii. Na czwartym miejscu znajduje się Windows Vista (4,11 procent, 4,24 procent w ubiegłym miesiącu).

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.