Xbox One i PlayStation 4 będzie można połączyć!

Gracze, którzy zdecydują się na zakup obu konsol do gier, spotka miła niespodzianka, którą właśnie zapowiedział Microsoft. Wystarczy jeden kabel HDMI by podłączyć oba urządzenia do telewizora.

Sony podczas Tokyo Game Show zapowiedział, że PlayStation 4 będzie pozwalał na nagrywanie wideo z gry za pomocą portu HDMI. W konsoli PlayStation 3 nie było to możliwe z uwagi na zastosowanie protokołu HDCP.

Z kolei Xbox One posiada nie tylko wyjście, ale również i wejście HDMI. Obecne ono jest z uwagi na możliwość podłączenia dekodera telewizyjnego, dzięki czemu konsola będzie pozwalać na oglądanie tradycyjnej kablówki, zapewniając zalety swojego interfejsu użytkownika.

Ciągu dalszego można się domyślić. Xbox One pozwoli na podłączenie do siebie nie tylko dekodera telewizyjnego, ale również konsoli PlayStation 4. –

Każda aplikacja może dzielić ekran z grą. Telewizja na żywo, a nawet gry Ryse i Killzone można wyświetlić na jednym ekranie — zapowiedział Albert Penello z Microsoftu. Dla niezorientowanych: Ryse to gra dla Xboxa One, zaś Killzone pojawi się wyłącznie na PlayStation.

0
Źródło: Gamespot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.