Xbox One i PS4 jednak bez współpracy?

Wczoraj informowaliśmy was, że konsolę PlayStation 4 będzie można podłączyć do Xboxa One, by móc korzystać z obu konsol w jednym interfejsie użytkownika. Niestety, granie w tej konfiguracji nie będzie komfortowe.

Albert Penello, jeden z dyrektorów Microsoftu, informował niedawno, że konsole Xbox One i PlayStation 4 będzie można połączyć za pomocą kabla HDMI, by móc korzystać tylko z jednego interfejsu w obu konsolach. Dziś doprecyzowuje swoje uwagi i nie ma dla nas dobrych wieści.

Jeszcze wyjaśnię to bardziej szczegółowo, ale w dużym skrócie, nie będzie to przyjemne doświadczenie, a moja wypowiedź w opublikowanym wywiadzie została skrócona. Opóźnienia związane z HDMI nie są problemem jeżeli chodzi o materiał wideo, ale ni jest to dobre w przypadku interaktywnych treści — twierdzi.

Innymi słowy, konsole jak najbardziej będzie można połączyć, ale z uwagi na opóźnienia związane z przetwarzaniem obrazu, nie będzie się w takiej konfiguracji przyjemnie grało, szczególnie w gry zręcznościowe.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.