Xbox One to „podróż, która potrwa dłużej niż dekadę”

Phil Harrison, jeden z dyrektorów wykonawczych Microsoftu w swoim krótkim wystąpieniu podczas targów Eurogamera opowiedział co nieco o strategii Microsoftu dotyczącej nowej generacji konsoli Xbox.

Harrison potwierdził, że cykl życia Xbox One będzie długi. Bardzo długi. Z możliwościami, które w tej chwili oferuje nam Chmura, Microsoft nie boi się, że ich konsola zestarzeje się zbyt szybko.

Oferowana współpraca z Chmurą w dniu premiery nie wygląda zbyt imponująco. Jeden z tytułów startowych – Forza 5, będzie oferowała funkcję Drivatar – czyli sztuczną inteligencję dla komputerowych przeciwników, która liczona będzie na serwerach Microsoftu. Ale to dopiero jedno z początkowych zastosowań chmury jeśli chodzi o gry na Xboxa. W przyszłości Microsoft pozwoli twórcom gier przenosić znacznie więcej algorytmów do Chmury, dzięki czemu konfiguracja sprzętowa Xbox One nie zestarzeje się zbyt szybko.

Harrison przewiduje również, że cyfrowa dystrybucja gier to przyszłość, w której wydania pudełkowe kupować będą tylko kolekcjonerzy…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.