64-bitowy Apple A7 to tylko chwyt marketingowy

64 bity w telefonie komórkowym to nic innego jak chwyt marketingowy, twierdzi producent m.in. czterordzeniowych Snapdragonów.

Jedną z najważniejszych nowości w niedawno wprowadzonym na rynek smartfonie iPhone 5S jest jego procesor Apple A7, który nie tylko jest wydajniejszy i bardziej energooszczędny od swojego poprzednika, ale przede wszystkim jest wytworzony w nowej, 64-bitowej architekturze.

Według firmy Qualcomm, producenta mobilnych procesorów Snapdragon, nowa architektura to tylko chwyt marketingowy, by skusić klientów do zakupu nowego telefonu. Anand

Chandrasekher, starszy wiceprezes firmy z San Diego i jednocześnie szef marketingu twierdzi, że konsumenci nie czerpią żadnej korzyści z zastosowania nowej technologii.

Głównym atutem 64-bitowych procesorów jest fakt, iż obsługują one większą ilość pamięci RAM (od 4 GB). Natomiast przejście na nową architekturę powoduje potrzebę zoptymalizowania wszystkich dotychczasowych aplikacji.

Skoro Qualcomm krytykuje Apple’a za wprowadzenie 64 bitów, sam raczej nie szykuje takich procesorów. Co innego Samsung, który najprawdopodobniej także przygotowuje nową generację 64-bitowych Exynosów.

Źródło: GSM Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.