8,8 miliona Lumii w kwartał

Nokia swoimi wynikami finansowymi bije kolejne rekordy. Niestety, tylko i wyłącznie swoje własne, ale wygląda to coraz lepiej dla fińskiej korporacji.

Rok temu Nokia w analogicznym kwartale sprzedała 2,9 miliona smartfonów Lumia i 7,4 miliona tych urżadzeń w drugim kwartale 2012 roku. Tymczasem w tym, który właśnie się zakończył, firma może się pochwalić 8,8 milionami sprzedanych Lumii. Wygląda więc na to, że inwestycje w Windows Phone zaczynają przynosić efekty.

W samych Stanach Zjednoczonych Noka sprzedała 1,4 miliona smartfonów Lumia w omawianym trzecim kwartale bieżącego roku. Szczególnym powodzeniem cieszy się model Lumia 520.

W sumie w omawianym kwartale Nokia sprzedała 55,8 miliona telefonów komórkowych, a zatem tradycyjnych telefonów, Lumii i smartfonów z systemem Asha. To przełożyło się na 5,66 miliarda euro przychodów i 118 milionów euro zysku operacyjnego.

Nokia w pierwszym kwartale pozbędzie się swojego działu sprzętu komunikacyjnego. Kupił go od niej Microsoft.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.