A co jeżeli nie chcesz aktualizować Windows do wersji 8.1?

Już w tym tygodniu Microsoft udostępni wszystkim posiadaczom systemu Windows 8 darmową aktualizację do wersji 8.1. Czy jest ona obowiązkowa, by móc dalej liczyć na wsparcie techniczne? Na szczęście, nie do końca.

Można założyć, że zdecydowana większość użytkowników Windows 8 zechce go zaktualizować do nowej wersji, oznaczonej jako 8.1. A co jeżeli z jakichś powodów ktoś zdecyduje się na nieinstalowanie owej aktualizacji? Czy zostanie odcięty od usługi Windows Update, na której pojawiają się najnowsze łatki i poprawki do systemu?

Na szczęście nie. Użytkownicy Windows 8, którzy nie zdecydują się na darmową aktualizację do wersji 8.1, mogą liczyć na dwa lata wsparcia technicznego z3e strony Microsoftu. Oznacza to, że użytkownicy Windows 8 mają czas do 18 października 2015 roku by dokonać aktualizacji. Po tej dacie w usłudze Windows Update będą się już pojawiać poprawki wyłącznie dla wersji 8.1

Wsparcie techniczne dla Windows 8.1 ma potrwać do 10 stycznia 2023 roku.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.