Amanita Desing pochwaliła się pierwszym zwiastunem Samorost 3

Czeskie studio niezależne, znane głównie z gry Machinarium i Botanicula nad trzecią częścią Samorosta pracuje już od 2011r. Niestety najwcześniej grę ujrzymy dopiero w 2015r.

Pierwsza część Samorosta była jedną z najbardziej oryginalnych gier 2003r. Seria opowiada o przygodach sympatycznego krasnoludka-kosmity i jego psa. Jak wszystkie produkcje studia Amanita Design także i ta cechuje się przede wszystkim nietypową, surrealistyczną oprawą graficzną stanowiącą połączenie fotografii i ręcznie rysowanych elementów oraz nastrojową muzyką. Rozgrywka nie przypomina standardowych gier przygodowych – zamiast szukania obiektów głównie dokonuje się tutaj interakcji, które wykonane w odpowiedniej kolejności popychają fabułę do przodu.

Powyżej możecie obejrzeć pierwszy trailer z nadchodzącej produkcji. Samorost 3 przygotowywany jest na komputery PC, Mac oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Premiery gry powinniśmy się spodziewać jednak najwcześniej w 2015r.

Jeśli nie mieliście nigdy do czynienia z tą serią, na głównej stronie producenta można bezpłatnie zagrać w pierwszą część gry.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.