Autouzupełnianie w Chrome może udostępniać nr karty kredytowej!

Autouzupełnianie formularzy w Google Chrome jest w teorii wygodną, oszczędzającą czas funkcją, która pozwala np. przyspieszyć proces robienia zakupów w Internecie.

Dzięki niej nie trzeba za każdym razem od początku wpisywać swojego adresu, czy numeru telefonu, czy nawet karty kredytowej. Chrome umożliwia uzupełnianie wszystkich pól jednocześnie, a nie tylko każdego z osobna i jak się okazuje, może to nieść ze sobą duże problemy o których nie pomyśleli programiści Chrome.

Okazuje się, że twórcy stron internetowych mogą wstawiać formularze z niewidocznymi dla użytkownika polami tekstowymi. Ten będzie przekonany, że podał jedynie adres, nr telefonu, czy email, zaś strona przechwyci wszystkie informacje – włącznie z numerem karty kredytowej.

Aby się zabezpieczyć przed tego typu sytuacją trzeba wyłączyć funkcję autouzupełniania. W tym celu wchodzimy do Ustawień (lub wpisujemy w pasek chrome://settings/), klikamy Zaawansowane i odznaczamy funkcję Enable Autofill to fill out web forms in a single click.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.